Selline tera tuli koos tupega välja aida alt. Asjatundjad ütlevad - inglise. Määramisleheküljed, et mingi hübriidkomplekt. Kirju-numbreid pole. Analoogne tupenahk hakkas silma Hispaania tääkide hulgas. Pea puidust ja üsna kõdunenud. Omal ajal tekitas antud leid mitmeid mõtteid: nt. ei pruugi see riist ühtigi sõjaaegne olla, vaid märksa varajasem, sest selle maja, mille 1971 aastal ostsime, peremees oli Vabadussõjast osa võtnud.
Samast leiupaigast tuli välja ka MG 34 "kopsik", mis konteksti märksa paremini sobib.
Oli veel ka kolm granaati ja lahti lõigatud tsinkkast Mossini moonaga, ca 100 ühikut. Kollase otsaga raked kuulid. Otse soolasealiha astja asukoha alla sattunuina polnud seal peale rooste ja püssirohu segapudru suurt midagi võtta. Teatatud Päästeametile ja kraam krundilt minema toimetatud.
Küüni põranda heinaprahist tuli välja Mossini toru. Vanaraud.
Nõmme küla mürsukolakas. Diameeter keermejälgede põhjast 150 mm. Ots on sama ooperi samast pildist, aga lava teisest nurgast. Küntud välja hoone lähedusest, mille seinast kunagi poisikesena noaotsaga kilde sai kougitud. Tundub sobivat. Mürsul mingeid kirju säilinud pole, otsast aga asjatundjatele puremisks veidi sümbolite abrakadabrat.
Niisiis: L.W.M.Z.2? Rh.S.K. ühel küljel, teisel 48d. Küsimärk tähistab kohta, kus kriipimisjälg võib olla midagi ära kustutanud. Foto tehtud asja vähem kannatanud küljest. Teiselt poolt paras peopesasuurune tükk läinud.
"Põrsas" tagantvaates siis selline.
kolmapäev, 18. mai 2011
Tellimine:
Postituse kommentaarid (Atom)
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar